top of page
Szukaj

Historia marki Villeroy&Boch

Jej produkty zachwycają jakością i wzornictwem. Historia – zdumiewa i zaciekawia. To jedna z niewielu firm na świecie w rękach tej samej rodziny od 275 lat.

Jako jedna z najstarszych i najbardziej znanych europejskich marek w znacznym stopniu przyczyniliła się do demokratyzacji kultury stołu.


W 1748 roku, François Boch rozpoczyna produkcję naczyń garncarskich w Lotaryngii.

Niespełne 20 lat później, zachwycona ich produktami, cesarzowa Maria Teresa pozwala na zamieszczanie swego herbu na zastawie stołowej. Mała manufaktura urasta do rangi Królewsko-Cesarskiej Manufaktury.


W 1809 r. jeden z wnuków założyciela – Jean-François Boch – kupuje byłe opactwo benedyktynów w Mettlach nad rzeką Saarą.

W barokowym budynku instaluje wysoce nowoczesny, w dużym stopniu zmechanizowany system produkcji zastawy stołowej.Wiele maszyn produkcyjnych sam projektuje. Jego wynalazki ułatwiły zastąpienie ręcznej produkcji ceramiki produkcją przemysłową.

Dzięki temu Villeroy&Boch szybko staje się jednym z pierwszych światowych graczy XIX wieku. Do dziś barokowy budynek w Metlach jest siedzibą firmy Villeroy & Boch.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kusmi Tea

Comments


bottom of page